Marka koruma ve büyüme, tamamen mevcut markanın tescil edilmesi ile ilgili bir çalışmadır. Bu sayede markanız sektörel olarak korunmuş olur ve aynı sektör içerisinde size ait olan haklar başka markalar ya da firmalar tarafından kullanılamaz. Marka koruma ve tescil durumu tam olarak da bunu ifade ediyor. Bir markanın tescil edildikten sonraki koruma süresi 10 senedir. Bu süre içerisinde hem markanız güvence altında olur ve hiçbir kurum bu durumu kopyalayamaz ya da esinlenemez, hem de kurumsallığınız ve tesciliniz her zaman size güven verir. Bir hizmetin ya da kurumun kendini ön plana çıkarmasını, ayırt edilmesini sağlayan her türlü şeye marka diyoruz. Zira her türlü şey, o marka için önemli olabilir. Bunu iyi organize etmemiz gerekiyor. 1995 senesinden itibaren ülkemizde başlayan marka koruma hizmetlerinin, günümüzde de çok net şekilde ilerleyişini görüyoruz. Bu konuda hukuksal ve bürokrasi manasında oldukça çok detay olduğu için, aracı şirketlerin yardım etmesi, pek çok marka için önemli bir detay. İşte burada devreye biz giriyoruz.

İlk gelen alır prensibi, tescil işlemlerinde geçerlidir. Bu yüzden, boş geçen her gün bir tehdit olabilir markanız için. Markanızın tescille korunmaması tarzı durumlarda, pek çok hak boşta kalacaktır ve herhangi bir firma ya da kuruluş, bu boşluğu gözetleyerek bir anda haklarınıza sahip olabilir. Bu yüzden kesinlikle marka koruma ve büyüme detaylarını kullanmanızı öneriyoruz. Tescil ve başvuru konularında 10 sene süren bir koruma hizmeti çıkıyor ön plana. Markayı hiçbir kişi ve kurum kullanamayacak, haksız rekabet konusunda taklit ya da kopya gibi kanunsuz işlemlere giremeyecektir bu sayede. Tescil başvurusu yaptığınız andan itibaren, 10 yıl sürecek bir koruma işlemi başlatılıyor ve bu sayede pek çok hakkınız korunmuş oluyor. Markanın devir işlemlerinden tutun da, satış, franchise, bayilik ya da lisans verilmesi gibi durumları tamamen bünyenizde taşıyor olacaksınız. Bu gibi hakların sizde olması, markanın her hakkına sahip olduğunuz anlamına geliyor. Register işareti ile korunan markanız, sizin için özel olarak takipte olacak ve korunmaya devam edecektir. Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Marka Patent

Marka patent, marka için gerekli olan bütün hakları elde etme işleminin bir diğer adıdır diyebiliriz. İsterseniz ayrı ayrı başlıklar altında detaylandıralım.

Devamını Oku

Sürdürülebilir Büyüme ve Kalite Yönetimi

Sürdürülebilir büyüme ve kalite yönetimi konusunda, firma olarak gayet etkin ve yenilikçi seçenekleri çıkarıyoruz ön plana.

Devamını Oku

Bizimle İletişime Geçin

WhatsApp chat