Aramak için tıklayınız.
Logo tasarımda firma seçimi | Alkapgo Logo Tasarım | Sosyal Medya Yönetimi | Web Sitesi

Logo tasarımda firma seçimi

Logo tasarımda firma seçimi

Logonun firmalar için öneminden diğer yazılarımızda sıkça bahsettik. Bir kimlik değeri taşıdığı ve firma için prestiji temsil ettiği konusunda hem fikir olduğumuza göre, logo tasarımda firma seçimi konusunda da dikkat edilmesi gereken şeylere vurgu yapmak istiyoruz. Şirketinizin logo tasarımı için anlaştığınız ajansın, bu konuda deneyimli ve yaratıcı olması çok önemlidir. Sizi rezil ya da vezir edebilir. Firmanızı ona emanet edersiniz ve ortaya sizin için muhteşem bir logo yapmasını beklersiniz. Ama bu beklentinizi karşılayamazsa, firmanızı ciddi anlamda zor duruma sokabilir. Büyük kayıplar yaşayabilirsiniz. Vermek istediğiniz mesaj kitlenize ulaşmaz ve markalaşma yolunda yara alırsınız.

Logo tasarım firması nasıl olmalıdır?

Alkapgo, logo tasarım

Bir logo tasarımcısının hizmetini alarak firma tercihi yapmak, hedef pazarda sağlam bir başlangıç ​​yapmak istiyorsanız çok önemlidir. Başlangıç ​​logonuzu oluşturmak için verimli ve deneyimli bir tasarımcı seçmek, yeni işinize kitleniz arasında iyi bir görüntü kazandırır. Böyle bir tasarımcı unutulmaz bir logo oluşturmak için renklerin, yazı tiplerinin ve diğer öğelerin psikolojisini bilir. Yalnızca bu tür bir logo, hedef kitlenizi yeni işinize çekebilir. Peki, Logo tasarım firması nasıl olmalıdır? Öncelikle sizi çok iyi anlayabilmeli ve iletmek istediğiniz mesajı iyi analiz edip yazıya dökebilmelidir. İşletme sahipleri ve profesyonel grafik tasarımcıları logoların önemini bilirler. Bir logo kesinlikle bir şirket, iş ve marka yüzüdür. İnsanlar önce belirli bir şirketin ürün veya hizmetlerini satın almak istediklerinde, logoya dikkat çekerler. Logo bu nedenle, bir şirketin ürün veya hizmetlerinin orijinalliği ve gerçekliğinin bir işaretidir. Hayallerinizi gerçekleştirebilecek düzeyde yaratıcılığa sahip olan logo tasarım firması, bu konuda size yardımcı olmalıdır. Başlangıç sürecinden bitiş sürecine kadar, müşteri ile iletişim halinde olunmalı ve logonun oluşumunda mutlaka müşteri ile fikir alışverişinde bulunulmalıdır. Farklı tasarım seçenekleri sunulmalı ve bu kurumsal kimliğe uygun tasarımlar hazırlanmalıdır. Tüm bu özellikleri taşıyan logo tasarım ajansı, işini gerçekten iyi yapan bir firmadır.

Alkapgo, logo tasarım

Logo tasarım firması seçerken yapılan hatalar

Yeni logonuzu yaptırmaya karar verip, bir logo tasarım firması seçmek için araştırmalara başladığınız zaman, logonuzun nasıl olması gerektiğine karar vermelisiniz. Bu araştırmaya başladığınızda, kafanızda her hangi bir plan yoksa işiniz çok zorlaşır. Logo tasarım firması seçerken yapılan hatalar arasında yapılan ilk hata budur: kararsızlık! Bazı firmalar beğendiği yazı tipi üzerinde ısrarcı olur. Görsel olarak hoşuna giden bu yazı tipinin, logosunda kullanılmasında ısrar ederler. Bu çok yanlış bir tutumdur. Her yazı şekli, her logoya uymayabilir. Hatta bazı renkler ile beraber kullanıldığında uyumsuz bile olabilir. Bırakın herkes işini yapsın. Tasarım firmasından öneriler alın ve işlerine çok fazla karışmayın. Renk seçimi konusunda, kurumsal kimliğinizi ön planda tutun. Kişisel olarak mavi renk favoriniz olabilir ama hayalinizdeki logoda maviye yer olmayabilir. Siz bu farklı belki göremezsiniz ama profesyonel logo tasarımcısı bunu görebilir. Bu konuda ikna olmak için yapıcı olmalısınız. JPEG’ler ve PNG’ler güzel formatlardır, ancak logonuzu vektörel EPS biçiminde de almalısınız. Bu dosya biçimi, logonuzu kartvizitlerden reklam panolarına kadar her şeyin üzerine yerleştirmek için kademesiz olarak ölçeklendirilebilir. Tasarımcınıza, başlamadan önce hangi formatları sunduğunu sorun; sözleşmenizde listelenmelerini bile isteyebilirsiniz. Doğru bir logo tasarımcısı seçmek için öncelikle logonuzdan ne istediğinizi tam olarak öğrenin. Stil, renk seçimi, marka mesajı vs. açık olmalıdır. Ardından, farklı tasarım portföyünü değerlendirin ve yüksek tutarlılık, doğru renk seçenekleri vs. İle kaliteli tasarım referanslarına sahip olanı seçin.

Add Your Comment

* @package WordPress * @subpackage SNOWMOUNTAIN * @since SNOWMOUNTAIN 1.0 */// Widgets area inside page content snowmountain_create_widgets_area('widgets_below_content'); ?>
WHATSAPP