Aramak için tıklayınız.
Alkapgo Haftalık: Tasarım ve Reklam Gündemi / Şubat 3. Hafta | Alkapgo Logo Tasarım | Sosyal Medya Yönetimi | Web Sitesi

Alkapgo Haftalık: Tasarım ve Reklam Gündemi / Şubat 3. Hafta

Alkapgo Haftalık serileriyle haftanın öne çıkan tasarım ve reklam içeriklerine odaklanacağız. Her Cuma günü yayınlayacağımız yazılarla haftanın en çok konuşulan tasarım ve reklamcılık haberlerini öne çıkaracağız.

Bu haftanın en çok konuşulan reklamcılık haberleri Burger King ve Coca-Cola’nın hazırladığı reklamlar oldu.

Burger King sunar: Küflü Whopper

Burger King, Whopper’larda yapay renklendirici, tatlandırıcı ve koruyucu içermeyeceğini açıklayarak ABD’deki 400 restoranında bu ürünü satışa sundu.

Burger King’in yayınladığı reklam kampanyasında; koruyucu madde içermeyen Whopper’ın 34 gün boyunca küflenmesi gözler önüne seriliyor. Bunu da 30 saniyeye sığdırarak oldukça farklı bir iş çıkarmışlar.

Reklam Ajansı: INGO STHLM, David Miami, Publicis

Coca-Cola: Hisset

Coca-Cola “Feel It” sloganıyla yayınladığı reklam kampanyasıyla ikonik şişesini görünmez kılarak tüketicinin şişeyi hissetmesi üzerine odaklanmış. Dünyadaki en çok tanınan ürünlerden birisi olan Coca-Cola şişesi tek bir logo kullanımı ve slogan ile gücünü ortaya koyuyor.

Publicis İtalya’nın hazırladığı yeni reklam kampanyasında kullanılan fikir 2015 yılında Oglivy Almanya tarafından da hayata geçirilmişti. Aynı fikrin yıllar sonra kullanılması eleştirilse de Coca-Cola’nın işi haftanın en çok konuşulan reklamları arasında yer aldı.

Reklam Ajansı: Publicis İtalya

Altın Örümcek Ödülleri Yaklaşıyor!

Web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen projeleri ödüllendiren Altın Örümcek Ödülleri bu yıl 18. Kez düzenlenecek. Başarılı web sitelerin ödüllendirildiği ve ajansların başvuru için beklediği Altın Örümcek Ödülleri’nde başvuru dönemi başladı.

Toplam 28 kategoride yarışacak projelerin ödüllendirileceği Altın Örümcek Ödülleri’nin başvuru dönemi 10 Mart 2020’de son bulacak.

Alkapgo Blog’u Medium.com’dan Takip Edebilirsiniz

“Bilgi paylaşmayı seviyoruz” mottosuyla tasarım dünyasındaki gelişmeleri aktardığımız özel içeriklerimiz Alkapgo Blog’un yanı sıra medium.com’da da yayınlanıyor.

Alkapgo Medium hesabını takip ederek içeriklerimize ulaşabilirsiniz.  https://medium.com/@alkapgo

Add Your Comment

* @package WordPress * @subpackage SNOWMOUNTAIN * @since SNOWMOUNTAIN 1.0 */// Widgets area inside page content snowmountain_create_widgets_area('widgets_below_content'); ?>
WHATSAPP