Aramak için tıklayınız.
Logo tasarımcı nasıl seçilir ? | Alkapgo Logo Tasarım | Sosyal Medya Yönetimi | Web Sitesi

Logo tasarımcı nasıl seçilir ?

Logo tasarımcısı nasıl seçilir ?

Bu kadar çok seçenek ile özel ihtiyaçlarınız için doğru tasarımcıyı bulmak zor olabilir. Aşağıda, bir logo tasarımcısı seçerken doğru seçimi yapmanıza yardımcı olacak kısa bir kılavuz bulunmaktadır. Bu noktalar, bir web tasarımcısı, grafik tasarımcı veya bu konuyla ilgili herhangi bir tasarımcı işe alırken de yararlı olabilir.
1. Deneyim
Önceki kimlik projeleri, tasarımcınızın hangi beceri seviyesinde olduğunun ve ne beklediğinize dair iyi bir fikir verecektir. Ancak bu, yeni bir tasarımcının en yüksek kalitede sonuçlar üretemeyeceği anlamına gelmez. Bu nokta, diğer tüm unsurlarla birlikte düşünülmelidir. Aşağıda belirtilen noktalar, bu durumda güçlü bir portföy muhtemelen en iyi gösterge olacaktır.
2. Olumlu Görüşler
Geçmiş müşteriler ve meslektaşlarınızdan olumlu referanslar aldılar mı? Bir web adresi arayarak veya şirkete e-posta göndererek yapılabilecek referansların geçerliliğini kontrol ettiğinizden emin olun. Şirketin bile var olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikir olacaktır.
3. Kapsamlı bir Tasarım Süreci
Belirlemiş oldukları bir logo tasarım süreci var mı, yoksa sadece basit logolar mı üretiyorlar? Logo tasarımınızın ne kadar süreceğini düşünün ve bu süreyi onlarla paylaşın. Logo tasarımı göründüğü şekilde kolay bir iş değildir ve bu yüzden logo ucuza mal olmaz. Her müşterinin farklı ihtiyaçları olacağından ‘tipik’ bir zaman dilimi yoktur, ancak küçük ve orta ölçekli işletmeler için kaba bir kılavuz 2-6 hafta civarında olacaktır.
4. Güçlü Bir Portföy
Portföyleri ne kadar güçlü? ‘ Sahte’ logo tasarımlarının gerçekliği nedir? ‘Sahte logolar’ dan kastimiz, gerçek müşterilerden ziyade kurumsal şirketler için yapılan logoları kastediyoruz.
5. Fiyat
Hizmetin maliyeti genellikle ne alacağınız konusunda oldukça belirgindir. Çoğu durumda, ödediğiniz şeyi alırsınız, ancak fiyatı tek gösterge olarak almazsınız. Bir logo tasarımının maliyeti ne kadardır? Bizim tecrübemize göre, bu en sık sorulan soru ve cevaplaması en zor olanı. Çünkü her şirketin farklı ihtiyaçları vardır. En iyi yaklaşım, her bir müşteri için özel bir teklif hazırlamaktır.
6. Tasarım dünyası ile İlişkileri
Herhangi bir tasarım derneği veya yayınları ile bağlantılı mı? Bu, elzemlerine ne kadar adanmış olduklarına dair iyi bir göstergedir.
7. Müşteri Hizmetleri
E-postalarınıza hızlı bir şekilde cevap veriyorlar mı? Nasıl iletişim kuruyor ve kendilerini nasıl tanıtıyorlar? Bir tasarımcı, ilk e-postadan satış sonrası desteğe kadar tüm süreç boyunca mükemmel müşteri hizmeti sağlamalıdır.
8. Profesyonellik
Detaylara, güvenilirliğe, güçlü iletişim becerilerine ve zaman yönetimine dikkat etmek çok önemlidir ve müthiş müşteri hizmetleriyle el ele gitmelidir.
9. Uygun Sorular
Bir tasarımcı, iş hedeflerinizle ilgili ihtiyaçlarınızı öğrenmek için çeşitli sorular sormalıdır. Sorular, şirket geçmişi, hedef pazar, rakipler, şirket hedefleri vb. Etrafında dönmelidir.
10. İş teslimi sonraki süreç
Tasarımcı, iş teslimi sonrasında da müşteriye yardımcı olarak, beklentilerini karşılamalı ve bundan sonraki çalışmalar için açık kapı bırakmalıdır.
Özetle
Bir logo tasarımcısı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken 10 şey şunlardır:

  • Kanıtlanmış Başarı ve Deneyim
  • Olumlu Görüşler
  • Kapsamlı bir tasarım süreci
  • Güçlü Bir Portföy
  • Fiyat
  • Tasarım İlişkileri
  • Müşteri hizmetleri
  • Profesyonellik
  • Uygun Sorular
  • İş teslimi sonraki süreç

Add Your Comment

* @package WordPress * @subpackage SNOWMOUNTAIN * @since SNOWMOUNTAIN 1.0 */// Widgets area inside page content snowmountain_create_widgets_area('widgets_below_content'); ?>
WHATSAPP