Aramak için tıklayınız.
Marka Oluşturma Hikayesi | Alkapgo Logo Tasarım | Sosyal Medya Yönetimi | Web Sitesi

Marka Oluşturma Hikayesi

Baştan aşağıya tüm herşeyi ile marka oluşturma, sanat icra etmek gibidir. Neyi nasıl yapacağınızı, nerede yapacağınızı bilmiyor iseniz bir noktada tıkanırsınız. Reklamcılık sektörü, çok yönlü bakabilmek ve yaratıcı fikirleri insanlara çok da farklı şekillerde yansıtabilmektir. ALKAPGO, bu anlamda sizlere çok yönlü bir hizmet sunmak adına doğdu.

Reklamcılık hizmetleri tek başına düşünmek ile olmaz. Bir markayı ortaya çıkarabilmek için elinizdekinden fazlasını elde etmeniz gerekir. İşimizi tutku ile ve inanç ile yaptığımız zaman biz, en iyisini yapabiliriz. ALKAPGO ekibi olarak sınırları kabul etmiyor, daima en yaratıcı fikirler üzerine eğilim gösteriyoruz. Globalleşen dünyada sınırları ortadan kaldırıyoruz.

“İyi reklam sadece bilginin sirkülasyonunu sağlamaz. Bu akla tutku ve inanç katar.” Leo Burnett

Her Şey İsim ile Başlar

Bir isim, marka değeri elde etmeye uygun olmalı. Kişiler ya da firmalar, bu sektör içerisinde kendilerine yer bulacaklar ise isim bu noktada insanların hafızasına kazınır. Sonraki adımlar ise pekiştirme sağlar. Doğru ismi bulmak için kreatif düşünmek gerek. Marka oluştururken nelere dikkat edilmeli? Hemen üzerinde duralım.

  1. Kısa ve öz olmalı. İnsanların hafızalarında anlam karmaşası yaratmamalı.
  2. Amaca uygun ve pazarlama teknikleri düşünülerek belirlenmeli. İsmi seçerken SLOGAN düşünmek bu işin kaçınılmazı.
  3. İsim düşünürken slogan ile birlikte reklam fikirleri ardı ardına gelmeli. Doğru bir hikaye belirlenmeli. Hikayemizde insanlar kendilerinden bir şeyler bulabilmeli.
  4. YARATICI olmalı. Kreatif fikirler her zaman iş yapar. İnsanların bilinçaltına dokunmalı.

“Basit yapın. Hatırda kalır olsun. Kendisine bakmaya teşvik edici olsun. Okuması eğlenceli olsun.” Leo Burnett

İsmi Destekleyecek Kurumsal Normlarda Logo Olmazsa Olmaz

İsmi bulduğumuz zaman işler çözülmüyor. Aslında işin başlangıç kısmı markayı bulmak ve sonrasında onu destekleyecek profesyonel çalışmalar. İsim akılda kalabilir ancak isimle birlikte insanların görsel hafızasını da kullanmak gerekir. Sözel hafıza, markayı akılda tutacaktır. Her insana ulaşmak en büyük amaç olduğundan görsel hafızayı da kullanmak gerek. Logo tasarım bu noktada olmazsa olmaz.

ALKAPGO ekibi olarak amaca en uygun şekilde çalışıyoruz. İsmi destekleyecek fikirlerimiz her zaman var. Logo tasarıma sadece bilgisayar programında yapılan profesyonel çizim olarak bakmıyoruz.

“Çizim tek başına bir anlam ifade etmez. Markayı destekleyici görsel materyaller, bizim imzamızdır.” ALKAPGO EKİBİ

Beklentilerinizi dinliyoruz. Sektörel analiz yapıyoruz. Rekabet alanlarınızı inceliyoruz. Tek başımıza karar vermiyor, her aşamada fikirlerimizin içerisinde olmanızı sağlıyoruz. Tek bir çalışma bizim için yeterli değil. Logo tasarım yaparken birkaç fikir üzerinde duruyoruz.

Markanız için her çalışmamızın bir fikri, amaç ettiği bir hizmet var. Size logolarınızı sunarken hizmet ettiği amacı anlatıyoruz. Seçim yine sizin. BİZ ZATEN EN İYİSİNİ SİZLERE SUNUYORUZ.

Sizlere sunduğumuz profesyonel ve özgün logo tasarım’ı çözüm ortağımız olan Inter Patent ile tescilliyoruz. Artık Türkiye’de ve diğer ülkeler üzerinde markanız koruma altına alınır, marka tescil işlemi ile koruma altına alıp sadece size ait olmasını sağlarsınız.

Kurumsallık Arayanlar için Kimliğinizi Baştan Sona Oluşturmak Meziyet

Kurumsal kimlik, bir markanın olmazsa olmazlarından birisidir. Markayı bulmak ve logo tasarımını en iyi şekilde yapmak ile kalmıyor. İnsanlar, profesyonelliği sunduğunuz her türlü materyalden alabilmeli, benimseyebilmeli. Her bir objeniz ile güven vermeli ve kendinizi en iyi şekilde anlatabilmelisiniz.

Fikirlerimiz çok yönlü. Her zaman en iyiyi ve en doğruyu bulmak için çabalıyoruz. Markanın küçüğü, büyüğü olmaz. Her türlü işletme fark yaratabilmek için doğru hizmeti almalı. Bu noktada;

  1. Kartvizit herkesin eline geçer. Öyle bir tasarımı olmalıdır ki renkleri bile akla markanızı getirmeli.
  2. Antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar ve CD’ler kurumsal kimlik paketinin olmazsa olmazlarındandır. Maliyet gözü ile bakmayın, doğru kitlelere doğru şekilde ulaşabilmek sanattır. Her bir obje en ince detayına kadar tasarlanır ve birbiri ile bağlantılı olur.
  3. Büyük bir firmasınız. Kendinizi küçük görmeyin. Araç giydirme çalışmaları, promosyon malzemeleri, takvim tasarımları sizleri insanların gözünde değerli kılar.
  4. Sürekli formlar, faturalar, irsaliyeler ya da makbuzlarınız dahi sizi anlatmalı. Materyallerinizde başkalarının değil, yine kendinizin reklamını yapın.

“Tüketici moron değildir; eşinizdir. Herhangi bir şeyi satın almak için onu sade bir slogan ve bir kaç sıkıcı görselin ikna ettiğini zannetmek, onun zekasını aşağılamaktır. O verebileceğiniz tüm bilgileri ister.” David Ogilvy

Başlı Başına Marka Olmak Yetmez, Patentli Olmak Markalaşmaktır

Sektör hareketli, sektör rekabet dolu. Hangi sektör içerisinde olursanız olun. Her zaman için markanızı ön plana çıkarmalısınız. ALKAPGO bir markadır. Sektörde ne kadar büyük firma olursa olsun tek başına patentli, isim hakları kendine ait bir markadır. MARKA, sizi marka olmaya çağırıyor.

Markanız için 360 derece hizmet. Patent çalışmaları konusunda da sizin markanızı oluştururken süreci baştan sona yönetiyoruz. Sektör elinizde olabilir, isim haklarınız da elinizde olmalı. İnsanlar, sizi araştırdıklarında sadece size ulaşmalı.

Dijital Dünyadaki Marka İmajınız Web Sitenizdir

Web tasarım, birçok kişi ya da kurum tarafından geri planda tutulabilir. İstatistikleri inceleyin. Artık her yaştan insan, bir marka duyduğu zaman ya da denk geldiği zaman kendi çıkarları ve gereksinimleri ile ölçüşüyor ise internet üzerinden araştırma yapar. İnternet üzerindeki varlığınız, insanlara doğrudan ulaşma sebebinizdir.

Web siteniz her platformda insanlara ulaşmalı. Global dünya internet ve mobil teknolojilerin elinin altında. Mobil uyumlu web tasarım hizmetleri sayesinde insanlara her şekilde ulaşın. Web siteniz, insanların tüm sorularına yanıt verebilmeli. Bu yanıtlar, insanları tatmin etmeli ki potansiyel son tüketiciye en hızlı şekilde ulaşın. Web siteniz, logonuz ve kurumsal kimliğiniz ile bütünlük sağlarsa gerçek bir marka olursunuz.

“Doğru kullanılan yaratıcılık, daha fazla satışı daha az harcamayla sağlamalıdır. Doğru kullanılan yaratıcılık, söylediğinizi yavanlıktan kurtaracak; onu daha geçerli, daha inandırıcı, daha ikna edici kılacaktır.” David Bernach

Sosyal Medyanın Gücüne İnanın, Varlığınız Artık Buna Bağlı

Sosyal medya, global dünyanın olmazsa olmazlarından birisi. Marka değerinizin doruklara çıkması için muazzam bir neden. Facebook ve Instagram’ı dünya ülkeleri içerisinde en çok kullanan 3. Ülke durumunda olmamız sanırım tesadüf değil. Her 3 insandan birisinin elinde akıllı telefon var. Dolayısı ile Facebook ve Instagram var.

Reklam platformları dijital dünya ile birlikte gelişti. Kurumsal sosyal medya yönetimi ve dijital reklamcılık konusunda markaların harcadığı bütçeleri inceleyin. Kimse tesadüfi başarı elde etmez. Sosyal medyadan insanlara ulaştığınız takdirde tanınırsınız. Tanındıkça büyür, büyüdükçe yayılırsınız.

Hepsiburada.com, N11, Gittigidiyor, Trendyol gibi sadece online yapılanmaları inceleyin. Google Adwords reklamcılık sistemi için aylık ayırdıkları bütçe 1 Milyon TL’nin üstünde. İşte dünya artık dijital reklamcılığa yöneliyor.

ALKAPGO, 360 derece hizmetin marka hale gelmiş merkezi. İhtiyacınız olan her noktada en iyi deneyimi sizlere sunuyoruz. Farkınız oluyoruz, fark yaratıyoruz.

“İnsanlar tanıdığı, güvendiği kişiler tarafından paylaşılmış içerikleri diğerlerinden daha çok okur, paylaşır veya bu tür içeriklere yorum yaparlar.” Malorie Lucich

Add Your Comment

* @package WordPress * @subpackage SNOWMOUNTAIN * @since SNOWMOUNTAIN 1.0 */// Widgets area inside page content snowmountain_create_widgets_area('widgets_below_content'); ?>
WHATSAPP