Aramak için tıklayınız.
Marka Tasarımı ve Danışmanlık Süreci | Alkapgo Logo Tasarım | Sosyal Medya Yönetimi | Web Sitesi

Marka Tasarımı ve Danışmanlık Süreci

Ülkemiz artık her geçen yıl daha da büyüyor. Marka tasarım ve danışmanlık hizmetleri bu anlamda sektörlerde fark yaratmak isteyen küçük ya da büyük tüm işletmeler için önemli hale gelmeye başlıyor. ALKAPGO, logo tasarım ve kurumsal kimlik ile başlayan markalaşma sürecinizin her noktasında sizlere kreatif ve vizyonel seçenekler sunarak marka değerinize daha farklı değerler kazandırıyoruz.

Türkiye Marka Tescilinde Dünya Dördüncüsü

Dünya genelinde markalaşma adına atılan adımlar her geçen gün çok daha hızlanıyor. Türkiye, bu anlamda artık KOBİ mantığında da gitse markalaşma çok önemli bir hale geldi. Küçük işletmeler dahi isimlerini sosyal medyanın gücü, dijital reklam mecralarının varlığı ve ilan sistemlerinin gücü ile geniş kitlelere ulaştırabileceğini biliyor.

Türkiye’nin marka tescili alanında dünya genelinde dördüncü sırada bulunması, geçtiğimiz sene ile eşit sayıda gittiğini gösteriyor. Kısacası markalaşmak HERKES İÇİN.

Marka Hikayeniz LOGO TASARIM ile Başlar

Logo, görsel anlamda herkesin hafızalarında yer edecek esas materyal. Bir markanın logosu asla aklınızdan çıkmaz. Markanın ismini unutsanız dahi ne amaca hizmet ettiği mutlaka aklınızın bir köşesinde yer eder. Biz, ALKAPGO ekibi olarak en yaratıcı seçenekler üzerinde duruyoruz. Bir tane ile yetinmiyoruz. Yaratıcılığın sınırlarını yeniden çiziyoruz.

  • Öncelikle sizi dinliyoruz. Her şey MÜŞTERİ’de başlar, MÜŞTERİ’de biter. Hizmet alanlarınızı, hedef kitlenizi ve genel bakış açınızı analiz ediyoruz.
  • Beklentileriniz doğrultusunda yaratıcı ekibimiz ile brief sonrasında bir araya geliyor, fikirlerimizi masaya yatırıyoruz.
  • Fikirlerimiz, küllerimiz oluyor. Aslında sizin külleriniz oluyor. Sizi küllerinizden fikirlerimiz ile yeniden analiz ediyoruz.
  • Konusunda uzman tasarımcı ekibimiz, sonrasında sizler için ayrı ayrı tasarımlar çıkarıyor. Tek bir tasarıma sizi zorunlu bırakmıyoruz. Birçok tasarım sunuyoruz ki içlerinden seçebilin, en iyiyi kendiniz seçin diye.
  • Sonrasında bu logo tasarımı dilerseniz sizin için tescil dahi ediyoruz. Her mecra için uygun formatlarda tasarımlar çıkarıyoruz.

Marka Planlaması 360 Derece Olmalı

Logo tasarım ile başladığımız marka serüvenimiz, planlama ile devam eder. Bir yol haritamız olmaz ise doğru kitleye doğru seçenekler sunamayız. Marka dünyası uçsuz bucaksız bir dünya. Gideceğimiz yolu ve karşılaşacağımız zorlukları enine boyuna analiz etmemiz gerek.

  • Marka planlaması sürecinde sizlerin de beklentileriniz, bütçe grafiğiniz çerçevesinde sizleri külfete sokmayacak fikirler ve çalışma prensipleri üzerinde ilerleriz. Marka planlaması kapsamında neler incelenir? ALKAPGO bu noktada aşağıdaki düzeni benimsemiştir;
  • Marka aşamasında önceliğimiz LOGO TASARIM’dır. Bundan sonraki süreçte de tasarım modelleri üzerinden ilerleriz.
  • Kurumsal kimlik tasarımı, bu noktada olmazsa olmazlarımızdan birisidir. Bir markanın logosunun ardından gelen en önemli aşamadır. Kartvizit, antetli kağıt, zarf, CD, irsaliye fatura, araç giydirme ve daha birçok konuda kurumsal kimliğinizi baştan aşağıya oluştururuz.
  • Web tasarım, bu noktada online ortamdaki varlığınız demektir. İnsanlar artık mobil ortamdan sizlere ulaşıyor. Her platformda sorunsuz şekilde çalışan mükemmel bir web sitesi hazırlarız.
  • Oluşturduğumuz web sitesinin ardından sosyal medya mecralarında, Google reklam platformlarında kapsamlı ve bütçeniz doğrultusunda bir reklam sürecinin planlamasını yaparız. Bu noktada esas amaç, bütçenizi zorlamamaktır.

Marka Tescili Sürecinizi ALKAPGO’ya Emanet Edin

Tescilli bir marka olmak, kimilerine zulüm gelebilir. Bu zulmü sizlerin çekmesine lüzum yok. ALKAPGO olarak 360 derece hizmet kapsamında marka tescil süreçlerinizi de yönetiyoruz. Siz sadece istediğimiz belgeleri ve bununla birlikte ödeneği hazır ediyorsunuz. Geri kalan tüm süreç ALKAPGO.

Tescilli bir marka olmanın faydaları saymak ile bitmez. Ülkede isminizde ve alanaınızda en iyisi olabilmenin ilk önemli basamağıdır. Marka tescilinizin yanı sıra dilerseniz logo tasarımınızı da markanıza tescil ediyoruz. BENZERSİZLİK, firmanızın diğer işlevi olacak.

Kurumsal Marka Kimliği’nde Sınırımız Yok

Biz sınırlara inanmayız. Asla ama asla, bahanelerin arkasına sığınmayız. Her zaman İYİ’nin DAHA İYİ’sini yapabileceğimizi biliriz. O yüzden kendimizi kalıplara koymaz, sizleri de bu kalıbın şeklini almaya itmeyiz. BİZ FİKİRLERİN GÜCÜNE İNANIRIZ.

Logo tasarım hizmetimizin ardından gelecek ilk önemli süreç Kurumsal Marka Kimliği Tasarımı olacaktır. Her şey logonuz çevresinde şekillenir. Renkler, çizgiler, fikirler ve aklınıza gelebilecek diğer tüm seçenekler. İşte biz, bu noktada ALKAPGO olarak sınır tanımıyoruz. Kurumsal kimlik paketimiz içerisinde neler mi var?

KARTVİZİT TASARIMI: Kartvizit, kurumsal kimliğiniz için olmazsa olmaz bir parçadır. Her ne olursa olsun insanlara size ulaşabilecekleri modern tasarıma sahip bir kartvizit sunarsanız, bakış açıları ciddi anlamda değişecektir.

ANTETLİ TASARIMI: Kurumsal bir şirketin olmazsa olmazıdır. Her materyal, markanızın imajını ve çizgisini yansıtmalıdır. Her belgede markanız var ise akılda kalır ve ciddiye alınırsınız.

ZARF TASARIMLARI: Gönderileriniz mutlaka ki olacaktır. Çalışanlarınıza maaş verirken, müşterilerinize fatura gönderirken ya da bu gibi diğer seçenekleri incelediğimizde logonuzu içeren ve sizin çizginizi yansıtan zarflar olmazsa olmaz.

SUNUM DOSYASI TASARIMI: Sunumlarınız olacak. Büyümeye başladıkça göreceksiniz ki etkileşim kurduğunuz şirketlerin çapı da kapsamı da bir o kadar büyüyecek. Sunumlarınız için sizleri yansıtan dosyalar yine fark yaratmanızı sağlar.

İRSALİYE FATURA TASARIMI: Vergi mükellefi bir markasınız. Dolayısı ile her çalışmanız için fatura kesmek zorundasınız. Faturanız dahi sizin çizginizi yansıtmalı ve tasarımı, modernliği ile insanlara “İŞTE BUDUR” dedirtmeli.

PROMOSYON ÜRÜNLERİ TASARIMI: Markanız her yerde olsun isterseniz promosyon ürünler dağıtabilirsiniz. Bardaklar, afişler, USB bellekler ya da bu gibi aklınıza gelebilecek tüm alanlarda sizlere özel tasarımlar sunuyoruz.

ARAÇ GİYDİRME: Şirket araçlarınız da sizleri yansıtmalı. Logonuz, görüldüğü zaman insanların aklında bir kalıcılık yaratmalı. Modern araç tasarımı seçeneklerimiz ile size hakettiğiniz marka değerini her alanda kazandırma yoluna gidiyoruz.

Dijital Dünya = Büyüyen Marka Demek

Web tasarım bu noktada marka değerinizin en önemli kıstaslarından birisidir. İnsanlar, markanızı herhangi bir noktada gördükten sonra sizleri internet üzerinde araştırmak, hizmet kapsamınızı tanımak adına girişimlerde bulunur. İnsanları bu noktada karşılayacak esas detay ise kuşkusuz ki web siteniz olacaktır.

Modern, pratik ve bir o kadar da göz alıcı bir web sitesi insanlara güven verir. Araştırmalar gösteriyor ki insanların kötü ve geri kalmış tasarıma sahip web sitelerinde gezme süreleri 15 saniye kadardır. İyi bir kurumsal web sitesi ise ziyaretçisini sitede en az 5 dakika tutar.

5 dakika insanların sizi ve hizmetlerinizi tanıması, marka değerinizi anlaması ve sizinle iletişime geçebilmesi için yeteri kadar ikna edici bir süre olarak dikkat çeker.

ALKAPGO, web tasarım konusunda sınırları yok eder. Daima en ilerisini düşünürüz. Müşterinin istediği kadar bizim de göz zevkimize uyması önemlidir. Dolayısı ile ortaya bir harmanlama çıkarırız. Web tasarım, gerçek anlamda istediğimiz halde olmalıdır. Aksi takdirde beğenmediğimiz tasarımı müşterimize sunmayız.

ALKAPGO Ailesinin Bir Parçası Olmaya Var Mısınız?

Biz, ekip olarak kendimizi SANATÇI olarak nitelendiriyoruz. Araştırıyoruz, düşünüyoruz, geliştiriyoruz ve meydana getiriyoruz. Markanızın hikayesini baştan sona çok büyük hedefler ile yürütüyoruz. Bir oluşum meydana getiriyoruz. Somut adımlar atıyoruz.

Müşteri ayırt etmiyoruz. Sizi de ailemizin içerisine dahil edebilmek için sürekli bir BEKLEYİŞ içerisindeyiz. Biliyoruz, sizi de bu ülkenin yükselen değeri yapabiliriz.

ALKAPGO ailesine katılmak, yükselen bir değer haline gelmeye var mısınız?

Add Your Comment

* @package WordPress * @subpackage SNOWMOUNTAIN * @since SNOWMOUNTAIN 1.0 */// Widgets area inside page content snowmountain_create_widgets_area('widgets_below_content'); ?>
WHATSAPP