Aramak için tıklayınız.
Marka ve Amblem | Alkapgo Logo Tasarım | Sosyal Medya Yönetimi | Web Sitesi

Marka ve Amblem

Markalaşma süreciniz de atacağınız ilk ve önemli adımlardan ikisi Marka ve Amblem ‘dir. Marka adınız ve ambleminiz başka firmaları yansıtmamalıdır.

Markanız, adı ve amblemi ile beraber hikayeler yaratabilir. Hedef kitlenize ve diğer insanlara çağrışım da bulunabilirsiniz. Marka tasarımı oluştururken en önemli adımınız kesinlikle ÖZGÜNLÜK olmalıdır. Rakibinizin veya başka bir firmanın çağrışımını yapmamalısınız. Bu sizin ilerleyen süreçlerde hedefinize ulaştığınız da emeklerinizin ve zamanınızın boşa gitmesine sebep olabilir.

Farklı bir bakış açısıyla bakmak gerekirse, google da firmanızı “xyz mimarlık” olarak arattığınızda, onun size “xyy mimarlık” mı demek istiyorsunuz ? Sorusuna müsade etmemek gerekiyor.

Marka tasarımı ve amblem uyum konusunu tekrar ele almamız gerekirse. Markalaşma sürecinde bu tamamen hedef kitlenize hitap şekiliniz ile belirlenir. Her markanın logo tasarımında “amblem” olmak zorunda değildir. Logotype diye tabir edilen, sadece “özgün” bir font ile de kendinizi ifade edebilirsiniz.

Örnek marka vererek size “beko-philips-google-wikipedia vb.” Logotype ı daha iyi tanımlayabiliriz. Sadece bir font ile markalarını tanıtıyolar. Bu süreç zahmetli ve kapsamlıdır. Son aşamasına gelene kadar her bir detayı mm olarak el ile çizilip hesaplanıyor. Kullanılan font(yazı karakteri) tamamen size ait olmalıdır. Arial, century gothic ve diğer tüm fontlar özgün değil font sitelerinden indirilme ile edilmiştir.

Bu özgün amblem, marka adı, amblem, kurumsal kimlik bütünlüğü tamamıyla “marka bilinirliği” olarak nitelendiriliyor.

Bizler bu konuda sizlere nasıl bir hizmet veriyoruz ?

Öncelikle sektör analizi yapıyoruz. Yerli ve yurt dışı piyasanızı analiz ediyoruz. Marka isimi tescil edilip edilmediğini kontrol ediyoruz. Marka adınıza uygun amblem, amblem marka bütünlüğü ile beraber logo tasarımınızı tasarlıyoruz. Bu tasarım aşamasında özgün olmaya dikkat ediyoruz. Analiz ediyoruz. Marka tescil çözüm ortağımız ile markanızı koruma altına alıp “tescil” ediyoruz.

Add Your Comment

* @package WordPress * @subpackage SNOWMOUNTAIN * @since SNOWMOUNTAIN 1.0 */// Widgets area inside page content snowmountain_create_widgets_area('widgets_below_content'); ?>
WHATSAPP